הוצאה לפועל

תשלום מזונות

תשלום מזונות

ראשית, יש להבחין כי תביעת המזונות בהוצאה לפועל היא שונה מתביעה למזונות בבית המשפט.

למעשה, תביעה למזונות בהוצאה לפועל היא לאחר שבית המשפט דן בטענות הצדדים והכריע, כך תיק הוצאה לפועל מזונות לגביית חוב מזונות בהוצאה לפועל מטרתו היא לחייב את החייב לתשלום תביעת מזונות בהוצאה לפועל.

 

פתיחת תיק הוצאה לפועל במזונות:

פתיחת תיק מזונות בהוצאה לפועל הוא למעשה תביעת מזונות בהוצאה לפועל, כלומר המהלך הראשון בהגשת דרישה של הזוכה לתשלום המזונות בתיק הוצאה לפועל מזונות בשעה שהחייב אינו משלם.

לאחר קבלת פסק הדין המורה על תשלום מזונות, הצמדה והוצאות נוספות והחייב אינו משלם, ניתן להגישו לביצוע וגבייה בלשכת ההוצאה לפועל, לגביית חוב מזונות בהוצאה לפועל, כשהתיק מסווג לתיק הוצאה לפועל מזונות

ניתן להגיש את התיק לביצוע בהוצאה לפועל מזונות גם על רכיב אחד או יותר, כלומר רק השתתפות בהוצאות או רק הצמדות או רק מזונות ורכיבים נוספים.

את תביעת המזונות בהוצאה לפועל באמצעות תיק ההוצאה לפועל מזונות ניתן להגיש בשני מסלולים:

 

המסלול המקוצר לגביית חוב מזונות בהוצאה לפועל:

תביעת מזונות בהוצאה לפועל במסלול זה נועד לזוכות המבקשות לבצע את פסק הדין באמצעות לשכת ההוצאה לפועל, בתיק הוצאה לפועל מזונות.

 

המסלול הרגיל לגביית חוב מזונות בהוצאה לפועל:

לאחר פתיחת התיק בהוצאה לפועל מזונות לגביית חוב המזונות בהוצאה לפועל, יש לבצע מסירת אזהרה לחייב, כלומר מסירת הודעה בדבר פתיחת תיק הוצאה לפועל מזונות וגובה החוב.

30 יום לאחר ביצוע המסירה בדבר תביעת מזונות בהוצאה לפועל ניתן יהיה לבצע הליכים בתיק הוצאה לפועל מזונות לגביית חוב מזונות בתיק ההוצאה לפועל.

ישנם מקרים בהם רשם ההוצאה לפועל יאשר לבצע הליכים בטרם מסירת אזהרה, כלומר מייד עם פתיחת התיק לרבות צו עיכוב יציאה מהארץ ועיקולים שונים.

סיפורי הצלחה

ביטול עיקול

ביטול עיקולים

מאמרים בנושא: תשלום מזונות

אין עדיין מאמרים בנושא תשלום מזונות, בקרוב...