מיסים וחברות

רישום חברה בישראל

רישום חברה בישראל על ידי תושב זר

אדם או חברה, שמעוניין להקים חברה בישראל כשהוא מתגורר מחוץ לישראל, נדרש להליכים מיוחדים שהופכים את רישום החברה למורכב יותר: 

לרשם החברות בישראל, ניתן להגיש רק מסמכים מקוריים חתומים במקור. מרבית המסמכים חייבים להיות בעברית. מי שמבקש להקים את החברה, כלומר בעלי המניות והדירקטורים הראשונים של החברה, חייבים לחתום מול גורם רשמי שייאמת את החתימות. גורם רשמי כזה יכול להיות קונסול ישראל בחו"ל (במדינת התושבות של בעלי המניות ו/או הדירקטורים), או עורך דין ישראלי. לעיתים קונסול ישראל נמצא במקום מרוחק מבעלי המניות ו/או הדירקטורים ואין להם אפשרות קלה להגיע אליו. בנוסף הקונסול לא יאמת חתימה על מסמכים בעברית עבור אדם שלא מדבר ומבין עברית.

  • החברה הישראלית חייבת כתובת בישראל לצורך קבלת מסמכים רשמיים. 
  • הכתובת חייבת להיות כתובת פיזית ולא תא דואר בלבד.

עניינים טכניים, שיש לקחת בחשבון:

  • הפרוצדורה מול רשם החברות אורכת בין ארבעה ימים לשבועיים.
  • בשביל לרשום חברה עם דירקטורים או בעלי מניות שהם תושבים זרים, חייבים לצרף את ההעתק הדרכון שלהם.

אחד המסמכים הדרושים להקמת חברה בישראל הוא התקנון.

התקנון קובע את הכללים להתנהלות החברה (מעין ספר החוקים להתנהלות זאת), כגון: מינוי או פיטורי דירקטורים, כינוס אסיפה כללית של בעלי מניות או הדירקטוריון, קבלת החלטות בחברה ועוד.

כללים אלה הינם בעלי משמעות גם כלפי פנים החברה (דהיינו, במערכת היחסים שבין בעלי המניות, בינם לבין עצמם, בינם לבין הדירקטוריון ובין חברי הדירקטוריון בינם לבין עצמם) וגם כלפי חוץ – ביחסים שבין החברה לבין צדדים שלישיים.

חשוב מאוד, שאת המסמך הזה ינסח עורך דין ישראלי שבקיא בתחום.

פתרונות אפשריים

תוך שניסינו להתמודד עם הבירוקרטיה הישראלית גילינו שהפתרון הפשוט ביותר הוא הקמת החברה על שם עורך הדין בנאמנות זמנית וקצרה עבור הלקוח ואז, מיד אחרי הקמת החברה, העברת המניות ללקוח, פיטורי הדירקטור הראשון שמונה (עורך הדין) ומינוי הדירקטורים מטעמו של הלקוח.

אפשרות שנייה מורכבת יותר, תרגום המסמכים לאנגלית. הלקוח יגיע לקונסול עם המסמכים בשתי השפות ואז הקונסול יסכים לאמת את חתימתו של הלקוח על המסמכים בעברית עליהם הוא נדרש לחתום. החברה עדיין תידרש לספק כתובת פיסית בישראל.

רישום של חברה בישראל בבעלות של תושב זר או חברה זרה הוא בהחלט אפשרי, אך יש לעשות זאת בתשומת לב להיבטים שהוזכרו.

למשרדנו ניסיון רב ומשמעותי בליווי ובטיפול בהקמת חברות על ידי תושבים או חברות שמקום מושבן מחוץ לישראל ובליווי שוטף של חברות אלה בפעילותן בישראל. נשמח לעמוד לרשותכם ולתת לכם את שירות וליווי מקצועי ומסור.

סיפורי הצלחה

בקרוב יתווסף סיפורים

מאמרים בנושא: רישום חברה בישראל

אין עדיין מאמרים בנושא רישום חברה בישראל, בקרוב...