חדלות פרעון

חדלות פירעון

חדלות פירעון

זה לא חדש שהמציאות הכלכלית בישראל מורכבת מאוד, ומובילה לכך ״שנפילה כלכלית" יכולה לקרות לכל אחד ואחת מאיתנו. ומידי יום אנו פוגשים במשרד אנשי עסקים, שכירים, עצמאיים, עורכי דין, למעשה אנשים מכל קשת האוכלוסייה שנקלעו בעל כורחם למצב של חובות כספיים. 

לאירוע כזה יש השלכות כבדות על חיי האדם עצמו, משפחתו, וכל הסובבים אותו ובדיוק לשם כך קבע המחוקק את חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי. מהן דרכי הפעולה האפשריות לטיפול בחובות כספיים? מה עדיף – הסדר חובות או חדלות פירעון? מתי נכון לפנות ומהם השלבים? ומה לא מומלץ לעשות!.

 

אנו ממליצים לערוך שיחת אבחון מקיפה על ידי עו"ד חדלות פירעון המתמחה בדיני חדלות פירעון שיסייע לכם לגבש החלטה בדבר מי מבין המסלולים הוא הנכון ביותר עבורכם.

 

עורך הדין שלכם נדרש לבדוק פרטים אלו לפני הגשת המסמכים, ונסביר – הגשת מסמכים זו "הגרסה העובדתית" שאתם מוסרים ואתם תהיו מחויבים לגרסה זו מרגע ההגשה וכן לאורך כל הטיפול המשפטי, ולכן אסור להקל ראש בשלב זה

שאלות ותשובות בנושא: חדלות פירעון

חדלות פירעון משמעה אי יכולתו של חייב/ת לפרוע את חובותיו/ה. 

ההליך נקרא בעבר "פשיטת רגל", והחל משנת 2019, בעקבות שינוי בחוק, נקרא בשמו החדש. 

ההליך נמשך בין שנה ל-4 שנים תלוי נסיבות התיק. הוא מתחיל בהקפאה של כל הליכי הגבייה נגדכם (הסרת עיקולים, טלפונים מאיימים וכדומה) ומסתיים במחיקה מלאה של החובות. 

חשוב לומר שיש עוד אפשרויות להסדרת חובות – הסדר חוב בפיקוח ביהמ"ש, או הסדר נושים ישיר מול הנושים.

אם אין לכם יכולת לפרוע את החובות, אין למדינה – או לאף אחד אחר – אינטרס להשאיר אתכם במצב הזה לשארית חייכם. 

המדינה יודעת שחיים בחובות פוגעים בבריאות, בזוגיות, וביכולת שלכם להתקדם בעבודה ולגדל ילדים בשקט, ולכן, ככל שתצאו מהר יותר מהחובות – כך כולם יוצאים נשכרים ולכן השתנה החוק מפשיטת רגל לשיקום כלכלי

הבנקים מעמידים כיום את רוב באשראי הצרכני בהליך חדלות פרעון החובות נמחקים, והבנקים מפסידים את ההלוואות שנתנו לכם.

נכון, חובות צריך לשלם, וכשלא מצליחים זה לא נעים, אבל הבנקים לוקחים בחשבון את הסיכון כשהם נותנים את ההלוואות, ויודעים כמובן להתמודד עם ההפסדים. 

סיפורי הצלחה

ביטול עיקול

ביטול פקודת מאסר מזונות

ביטול עיקולים

הסרת עיקול ברמ"י על נכס מקרקעין

צו פתיחת הליכים חדל"פ

מאמרים בנושא: חדלות פירעון

פתיחת חדל"פ