משפחה וירושה

גישור

גישור

גישור הינו כלי חשוב ליישוב מחלוקת בין שני צדדים. הגישור הינו כלי זול ומומלץ לבני זוג המבקשים לסיים את חיי הנישואין בהסכם גירושין כולל, ולהימנע מהליכים משפטיים מיותרים ויקרים.

הליך הגישור מתאים לבני זוג שמבינים שחייהם המשותפים הסתיימו, ויש להם חילוקי דעות הנוגעים לפרוד ביניהם כגון גובה דמי המזונות, חלוקת רכוש, חלוקת זמני שהות וכיוצ”ב.

במסגרת הליך הגישור מתנהל מו”מ בין הצדדים, במסגרתו מציג כל צד את טענותיו והמגשר מסייע לתהליך התקשורת ולהבנה בין הצדדים. תפקיד המגשר הינו לסייע לצדדים להבין את נקודות המחלוקת העיקריות ביניהם ולשקול אפשרויות שונות לפתרון. המגשר מנסה לעזור לצדדים להגיע להסכמות ולגשר על חילוקי הדעות כמסייע ניטרלי, והוא אינו יכול להחליט עבור הצדדים או לכפות עליהם פתרון מסוים.

במסגרת ההליך מתקיימות פגישות משותפות של שני בני הזוג עם המגשר במשרדו ופגישות נפרדות של המגשר עם כל אחד מהצדדים. הדברים הנאמרים במהלך הליך הגישור הינם סודיים וחסויים ואינם יכולים להיחשף או לשמש ראיה בבית המשפט.

הליך הגישור ניתן להפסקה בכל עת, כאשר כל אחד מהצדדים יכול להודיע בכל עת על רצונו לסיים את הליך הגישור.

במהלך הליך הגישור מנוסח הסכם הגישור – הסכם הגירושין הכולל בתוכו את כל ההסכמות שהושגו במסגרת הליך הגישור. את הסכם הגירושין יש לאשר בבית המשפט לענייני משפחה.

פתרון קונפליקטים במשפחה:

בין אם מדובר על המשפחה המורחבת ובין אם על המשפחה הגרעינית, מגשר משפחתי יכול לסייע בפתרון קונפליקטים שיוצרים ריחוק וניכור בין בני משפחה עד כדי ניתוק מוחלט זה מזה. פעמים רבות הנושא הוא פיננסי אך עם התהליך ניתן לראות שיש כאן גם עניין של יחסים משפחתיים והרבה מאוד רגשות שצפים. מעבר לפתרון סכסוך, יש כאן גם חיזוק המשפחה.

סיפורי הצלחה

בקרוב יתווסף סיפורים

מאמרים בנושא: גישור

צוואות וירושות