דוחות מצלמה

ביטול דו"ח מהירות מצלמה:

כל דו"ח מהירות מבטא נסיעה במהירות מופרזת, שבדרגותיה החמורות עשויה להגיע עד כדי כתב אישום וזימון לבית משפט. כל עוד נמסר לכם טופס ברירת משפט, הרי שניתן יהיה לפנות מיד לעורך דין ולברר כיצד מבטלים את הדו"ח ומתמודדים עמו בהצלחה.

כאשר מדובר בדוח מצלמת מהירות בו נטען כי רכבכם נוסע לכאורה במהירות גבוהה מהמותר, יש לזכור תחילה את הבעייתיות הקיימת באמינותן של המצלמות, דבר שעורך דינכם יוכל לתת לגביו את הדעת לאור מומחיותו והיכרותו המעמיקה עם הנושא. אפשרות ביטול הדו"ח שמורה למקרים שבהם למשל קיים רכב נוסף המצולם בתמונה, מה שעשוי להטיל ספק בעובדה שרכבכם הוא זה שנמדד ולא הרכב המצולם גם הוא בתמונה.

עורך הדין יצטרך לבדוק מתי לאחרונה התרחשו טיפול ותחזוקה באותה המצלמה וכיצד נבדקה ואומתה תקינותה. אם המהירות הופקה ממכשירי הלייזר או הדבורה המשטרתיים, עורך הדין יבדוק גם את אישורי הכיול ובדיקת התקינות של המכשיר בו חל שימוש.

 

דוחות מהירות שהופקו באמצעות אקדח לייזר (ממל"ז):

שוטר עצר אתכם והראה לכם את נתוני מכשיר הממל"ז (מד מהירות לייזר) שברשותו, המורה שנסעתם במהירות גבוהה מהמותר? גם במכשירים אלה קיימת בעייתיות שיכולה לגרום לביטול הדו"ח או לחילופין חזרה מאישום או לזיכוי.

אפשרויות אלה נובעות מדרכי התפעול הייחודיות הנדרשות משוטר התנועה בעת המדידה, לרבות כיול המכשיר טרם יציאתו לשטח, כיוון המכשיר למרכז המסה או המטרה ונעילה שתואמת את רישום השעה המדויק ומיקום העבירה. בנוסף, השוטר נדרש לשמור על קשר עין רציף עם הרכב מרגע שנמדדה מהירות נסיעתו ועד לעצירתו בצד הדרך.

 

דוחות מהירות שהופקו באמצעות מכשיר הדבורה:

מכשיר הדבורה דורש מיומנות רבה מאוד בתפעול המכשיר (ביחס למכשירי הממל"ז), שכן העדר מדידה ברדיוס של 50 מטרים לכל היותר מהרכב ואי שמירת קשר עין רציף מספיקים כדי לגרום לביטול הדו"ח או לסיום התיק בענישה מינורית משהוגשה בגינו בקשה להישפט.

 

דו"חות מהירות ונקודות הרישוי:

כפי שקראתם, רבות מעבירות התנועה וביניהן גם עבירות מהירות, גוררות קנס ונקודות רישוי שיצטברו לחובתו של הנהג עם תשלום הקנס ו/או ברגע שיחלפו 90 הימים בהם יכול היה להגיש בקשה לביטול הדו"ח, בקשה להישפט או לנסות להמיר את הדו"ח באזהרה.

נהגים שצברו 12-22 נקודות יעברו קורס נהיגה נכונה בסיסי של 12 שעות לימוד ובסיומן מבחן. דוחות נוספים שיתקבלו יביאו להגדלת צבירת הניקוד, כך שבצבירה שבין 24-36 נקודות רישוי יהיה צורך בקורס נהיגה מתקדם ובסיומו מבחן נוסף. צבירת 36 נקודות ויותר, תביא לפסילת רישיון נהיגה למשך 3 חודשים.

צבירת 36 נקודות פעם שניה בתוך 6 שנים או לחילופין צבירת 72 נקודות רישוי תביא לפסילת רישיון של 9 חודשים, בסיומה יהיה צורך במבחני רישוי מחדש (תיאוריה וטסט) ובדיקות רפואיות במכון הרפואי לבטיחות בדרכים.

עוד מאמרים בנושא: תעבורה

דיני תעבורה